Amasra Balık 2

Amasra Balık 2

Amasra Balık kurumsal

Amasra Balık Lokantası 2010 yılında iki kardeşin ortaklığında kurulmuş olup misafirlerimiz mekanımızda balık yemenin keyfini yaşarken, hiç unutulmayacak anılarla ayrılıyorlar. Her zaman taze balıklarıyla hem göze hem damak tadına hitap eden Amasra Balık Lokantamız’da misafirlerinin memnuniyeti her zaman ilk sırada.
Güleryüzlü, sizlerin rahatınız ve huzurunuz için çalışan personelimiz sizlere keyifli bir yemek ziyareti sunacak. Sizlere özenle sunduğumuz balıklarımızı açık hijyenik mutfağımızda hazırlamaktayız.
AmasraBalık Restaurant’ da mevsimine göre Lüfer, Palamaut, Gümüş, Çinekop, Mezgit, İzmarit, Barbunya, Kalkan, Pisi, Kırlangıç, Levrek, Karagöz, Tekir ve tabi ki Hamsi gibi Karadeniz’in sunduğu bütün balık çeşitlerini bulabilir, damak zevkinize göre hazırlattırabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz. Aynı zamanda kendi bünyemizde çiğ balık satış yerimiz ve evlere paket servis hizmetimizde bulunmaktadır. Günlük taze balıklarımızı iletişim adreslerimizden temin edebilirsiniz.
En az 20 çeşit malzeme ile yapılan Amasra Salatasına meşhur dedirten ise; önce lezzeti, sonra lezzeti veren malzemelerin hazırlanış ölçüsü ve biçimi ile göze hitap etmesine gösterilen özende saklı. Bartın ve Amasra da, kokusunu hissettiğiniz her balık sofrasında, adetten yada damak tadından olsa gerek o meşhur Amasra Salatası olmadan yemeğe başlanmaz. Kimine göre Osmanlıdan, kimine göre de adını aldığı Kraliçe Amastris den devralınmış bu gelenek.
Kısa bir süre içerisinde kendisini İstanbul Ümraniye’de olumlu olarak kanıtlamış ve tercih edilen bir yer durumuna gelmiştir. Şu günde artık Amasra balık lokantası kendi müşteri portföyü olan , geniş bir çevrece bilinen önemli mekanlardan biridir. Gelmiş olduğu yer itibari ile Amasra Balık Lokantası müşterilerine ; kendisini sürekli yenilemeyi, lezzetinden asla ödün vermemeyi, en kaliteli servis ve ürünü sunmayı bir borç bilir.

Amasra Balık
Denizden Gelen Lezzet..

Tüm Balıklarımız Günlüktür

Balıklarımızı Günlük Olarak Sizin İÇin seçmekteyiz

Sipariş İçin

NEDEN AMASRA BALIK ?

– Balıklar günlük bizzat kendi elimizle özenle kumkapı halinden seçilerek alınmaktadır.
– Son sistem soğutma sistemleri ile korunmaktadır.
– Son derece hijyenik ortamlarda temizlenerek, Pişirmeye hazırlanır.
– Balıklarımız her tavada ayrı taze ve kaliteli yağ kullanılarak pişirilmektedir.
– Pişirmede kesinlikle yanmış yağ kullanılmamaktadır.
– Paket Servislerde Plastik Malzeme kullanılmamaktadır.
– Müessesemiz son derece ekonomik ve aile ortamlarına uygundur.

Her gün balık tüketmenin vicuda hiç bir zararı yoktur!!

Amasra Balık2

BALIK YEMENİN FAYDALARI

– Su ürünleri haftada üç kez düzenli şekilde tüketilirse vucudun bütün gereksinimlerini karşılar
– Uzmanlar bu “muhteşem maddeleri” alan ve haraketli bir yaşam süren insanın sağlam bir zihin ve vucuda sahip olacağını söylüyor.
– Balık eti, kemik gelişiminde, gözün farklı ışıklara uyum sağlaması ve görebilmesinde önemli rolu bulunuyor.
– Vicudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli rolu olan A vitamini içeriyor.
– Kalsiyumun kemiklere yerleşmesi, kemik sağlığı ve gelişiminde görevli olan D vitamini ihtiva ediyor.
– Özellikle kanın akışkanlığında görevli K vitamini bakımından oldukça zengin.
– Balık etinin yağı asitleri göz sağlığı, kan akışkanlığı, beyin fonksiyonları, kalp kirizi, kalp damar hastalıkları, damar sertliği.
– Depresyon, migren, eklem romatizmaları, şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve tansiyon ile kanser gibi pek çok hastalıktan korunmada önemli sağlık etkilerine sahiptir.
– Söz konusu olumlu etkilerinin sağlanabilmesi için haftada en az 300 gram yağlı balık tüketimini öneriliyor.
– Hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınların anne ve çocuk sağlığı açısından haftada en az 3-4 kez balık tüketmesi gerekiyor.
– Bu ürünlerin bebeklerden yaşlılara, hastalardan, sporculara kadar herkesin sofrtasında yer alabilecek koruyucu ve destekleyici ender gıdalar barındırıyor.